آموزش انتقال تصویر بر روی موبایل توسط نرم افزار XmEye

آموزش انتقال تصویر بر روی موبایل توسط نرم افزار XmEye

به علت پیچیدگی انتقال تصویر با IP STATIC شرکتهای تولید کننده DVR و دوربین مداربسته به سمت CLOUD SERVER  هاو روشهای انتقال تصویر به صورت P2P رفته و با استفاده از امکانات نرم افزارهایی مانند  TOPVIEW-  XMEYE و غیره راه اندازی انتقال تصویر را به طرز معجزه آسایی آسان نموده اند. همین مهم باعث شده است که دیگر افراد کمتر به سراغ IP STATIC بروند و اکثر نصابان دوربین مداربسته در پروژه های کوچک، مسکونی و تجاری ساده از شیوه P2P برای انتقال تصویر بهره ببرند.

به طور کلی اگر بخواهیم انتقال تصویر P2P را به صورت مختصر شرح دهیم، به عبارت زیر می باشد.

کمپانی سازنده DVR با یک سرور فضای ابری قراردادی منعقد کرده که به ازای هر دستگاه DVR یک کد اختصاصی و پسورد در فضای ابری برای آپلود تصاویر در این فضا تخصیص داده است.

وقتی شما دستگاه DVR  دوربین مداربسته را نصب می کنید کافی است این کد اختصاصی و پسورد را در نرم افزاری که سازنده همراه دستگاه خود ارائه نموده است و یا معرفی کرده وارد کنید، به همین راحتی تصاویر برای شما نمایش داده می شوند.

کمپانی های سازنده DVR راههای بسیار ساده ای برای این پروسه نصب نرم افزار، وارد کردن کد و پسورد در نظر گرفته اند.  آنها با استفاده از QR CODE توانسته اند شما را به راحتی لینک دانلود نرم افزار هدایت کرده و با یک QR CODE  دیگر اطلاعات کدکاربری و پسورد را داخل نرم افزار بارگذاری نمایند.

پس اگر بخواهیم پروسه انتقال تصویر P2P را به طور خلاصه بیان کنیم شامل موارد زیرمی شود:

 • کابل شبکه اینترنت را به دستگاه DVR  متصل کنید

 • وارد منو راه اندازی سریع دستگاه DVR  شوید

  QRCODE نرم افزار را از روی صفحه نمایش با گوشی هوشمند اسکن کنید و وارد محیط دانلود و نصب نرم افزار شوید

  xmeye software


  • پس از نصب وارد منو DVR شده و بر روی قسمت NETWORK یا شبکه رفته و کد P2P را از داخل نرم افزار XMEYE اسکن کنید.

  • پس از طی این مراحل یک نام برای دستگاه DVR  خود در نظر می گیرید.

  به همین راحتی انتقال تصویرشما راه اندازی شده است و میتوانید تصاویر را بر روی گوشی یا وسایل دیگر مشاهده کنید.

  البته قابل توجه می باشد که به هیچ عنوان نمی توان برتری IP STATIC را نسبت به P2P کتمان کرد. سرورهای فضای ابری مانند هر سرور دیگر امکان قطعی، فیلتر شدن و . . . را خواهند داشت. در صورتیکه انتقال تصویر دوربین مداربسته برای شما از اهمیت بالایی برخوردار است حتما از IP STATIC استفاده نمایید.

  در حقیقت سیستم ابری ، به عنوان یک واسط در مسیر انتقال تصویر عمل میکنند که همین مسئله باعث کند شدن سیستم انتقال تصویر میگردد . شرکت فنی و مهندسی سیما حفاظ خزر در مقاله بعدی روش انتقال تصویر و پیکربندی مودم ADSL را به صورت مفصل توضیح و آموزش خواهد داد.

نظرات بازدیدکنندگان